Faqja e Parė
Intervistė me aktivistin shqiptaro-amerikan Tomė Mrijaj PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Saturday, 07 March 2015


Intervistė me aktivistin shqiptaro-amerikan Tomė Mrijaj


Read more...
 
Mėrgim Korēa -Baba Rexhebi, mendimtar i madh i Bektashizmės dje dhe poeti po i madh, Visar Zhiti sot PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Friday, 06 March 2015


Baba Rexhebi, Ai mendimtar i madh i Bektashizmės dje, si edhe poeti e shkrimtari po aq i madh, Visar Zhiti, sot!


Mėrgim Korēa
Read more...
 
Lazėr Shantoja (1891-1945) PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Thursday, 05 March 2015


Lazėr Shantoja (1891-1945)


Me 5 mars 1945 pushkatohet nė Tiranė Dom Lazėr Shantoja
Read more...
 
Eugjen Merlika - Fėmija dhe "Vigani Liberator" PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Monday, 02 March 2015


Fėmija dhe "Vigani Liberator"


Eugjen Merlika
Read more...
 
Tue e kujtue ish Abatin e Mirditės Emzot Preng Doēin nė pėrvjetorėt e lindjes e tė kalimit nė amshim PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Monday, 23 February 2015


Tue e kujtue ish Abatin e Mirditės, Emzot Preng Doēin nė pėrvjetorėt e lindjes e tė kalimit nė amshimRead more...
 
Tue e kujtue Luigj Gurakuqin ne pervjetorin e lindjes PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Friday, 20 February 2015


Tue e kujtue Luigj Gurakuqin nė pėrvjetorin e lindjesRead more...
 
Mėrgim Korēa - A ka dijeni rreth fakteve qė pasojnė, kur flet pėr Zhitin, Presidenti Nishani? PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Thursday, 19 February 2015

 
A ka dijeni rreth fakteve qė pasojnė, kur flet pėr Zhitin, Presidenti Nishani?


Mėrgim Korēa
Read more...
 
Justin Rrota (1889-1964) PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Tuesday, 17 February 2015


Justin Rrota (1889-1964)


Vinēenc Malaj
Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 37 - 48 of 1108