Faqja e Parė
J.M. - Kujtesė sa me thanė! PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Thursday, 17 September 2015


Kujtesė sa me thanė!


J.M.
Read more...
 
Genc K. Hoti - Hitleri-Stalini dhe Lufta e Dytė Imperialiste PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Wednesday, 16 September 2015


Hitleri - Stalini dhe Lufta e Dytė Imperialiste


Genc K. Hoti
Read more...
 
Eugjen Merlika - Atdheu i bashkuar: ėndėrr shekullore apo mundėsi e sendėrtueshme? PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Saturday, 22 August 2015

 


Atdheu i bashkuar: ėnd
ėrr shekullore apo mundėsi e sendėrtueshme?


Eugjen Merlika
Read more...
 
Mėrgim Korēa - Hirėsia e tij Baba Rexhebi (nė 20 vjetorin e ndėrrimit jetė) PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Friday, 14 August 2015


Hirėsia e tij Baba Rexhebi (nė 20 vjetorin e ndėrrimit jetė)


Mėrgim Korēa
Read more...
 
Genc K. Hoti - Pse nuk mund ta thojė tė vėrtetėn ... shkenca e sotme e historisė PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Wednesday, 22 July 2015


Pse nuk mund ta thojė tė vėrtetėn e parailirėve, ilirėve, paraepirotėve, epirotėve, arbėrve dhe shqiptarėve shkenca e sotme e historisė


Genc K. Hoti
Read more...
 
Eugjen Merlika - Ramiz Alia dhe demokratizimi i Shqipėrisė PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Sunday, 31 May 2015


Ramiz Alia dhe demokratizimi i Shqipėrisė


Eugjen Merlika
Read more...
 
Pjetėr Logoreci - 98 vjetori i vdekjes sė Imzot Nikollė Kaēorrit PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Sunday, 31 May 2015


98 vjetori i vdekjes sė Imzot Nikollė Kaēorrit


Pjetėr Logoreci
Read more...
 
Eugjen Merlika - Trishtimi i gjysmė shekullit (A. Frashėri, "Pėrralla e hidhur shqiptare") PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Wednesday, 27 May 2015


Trishtimi i gjysmė shekullit (A. Frashėri, "Pėrralla e hidhur shqiptare")


Eugjen Merlika
Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 13 - 24 of 1108