Faqja e Parė
Įt Daniel Gjeēaj o.f.m. (1913-2002) PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Wednesday, 20 August 2008Vdekja e nji Franēeskani dhe Shqiptari tė madh
Įt Daniel Gjeēaj o.f.m. (1913-2002)


Willy Kamsi


Read more...
 
Prof. Dr . Simon Pepa (1936-2002) PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Wednesday, 20 August 2008

Prof. Dr . Simon Pepa (1936-2002)

nga Prof.Dr. Tomor Osmani

Gjuhėtari Prof.Dr. Simon Pepa, pedagogu i gjuhės shqipe nė Universitetin e Shkodrės "Luigj Gurakuqi" prej 30 vjetėsh, lindi nė Shkodėr, mė 31 dhjetor 1936, duke e ndėrprerė jetėn nė njė klinikė tė qytetit tė Barit nė Itali, mė 10 maj 2002, nė moshėn 65-vjeēare...

Read more...
 
Gjuha shqype PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Wednesday, 20 August 2008


Gjuha shqype

Gjergj Fishta

Read more...
 
Aroma e poezise se djegur PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Wednesday, 20 August 2008

Aroma e poezise se djegur
(Der Duft der verbrannten Poesie)

Gjergj KolaRead more...
 
<< Start < Prev 91 92 93 Next > End >>

Results 1105 - 1108 of 1108