Faqja e Parė
Kolė Ashta - Urdhnimet e poezķs PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Saturday, 25 January 2014

Kolė Ashta

(Foto, 1996, Arkivi: Bep Ēoba)

Read more...
 
Edhe nji herė: "Enver Hoxha dhe Lufta Nacionalēlirimtare" mbas fjalėve tė Spikerit te Kuvendit PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Friday, 24 January 2014


Edhe nji herė: "Enver Hoxha dhe Lufta Nacionalēlirimtare" mbas fjalėve tė Spikerit te Kuvendit

Read more...
 
Entela Tabaku Sörman - Poezi PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Tuesday, 21 January 2014

 


Poezi

 


Entela Tabaku Sörman
Read more...
 
140 vjetori i shkollės sė Shirokės PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Saturday, 18 January 2014


140 vjetori i shkollės s
ė Shirokės

Read more...
 
Eugjen Merlika - Rruga e pėrpjetė drejt Europės sė Bashkuar PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Thursday, 16 January 2014


Rruga e pėrpjetė drejt Europės sė Bashkuar


Eugjen Merlika
Read more...
 
Tomė Mrijaj - Kujtime pėr Kapidanin e Mirditės Ndue Gjonmarku (1914-2011) PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Tuesday, 14 January 2014


Kujtime pėr Kapidanin e Mirditės Ndue Gjonmarku (1914-2011)


Tomė Mrijaj
Read more...
 
Romeo Gurakuqi - Jashtė Europės, pėr lirinė, ligjin dhe demokracinė e deformuar PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Sunday, 12 January 2014


Jashtė Europės, pėr lirinė, ligjin dhe demokracinė e deformuar

Romeo Gurakuqi
Read more...
 
Pjetėr Logoreci - Disa tė dhėna mbi vdekjen dhe varrimin e Imzot Nikollė Kaēorrit nė Vjenė PDF Print E-mail
Written by jozef martini   
Sunday, 12 January 2014


Disa tė dhėna mbi vdekjen dhe varrimin e Imzot Nikollė Kaēorrit nė Vjenė


Pjetėr Logoreci
Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 109 - 120 of 1108